НАЈДОБРИ МАКЕДОНСКИ ПОРНО СТРАНИЦИ ОД 2024 ГОДИНА

Doujins

doujins.com
Doujins.com е основана во 2016 година и доби огромен сообраќај откако започна. Во моментов, со 4 милиони + месечни посетители, ги рангира како 5000. најпосетувана веб-страница во светот. Doujins.com се фокусира само на една работа - doujinshi manga. И тие се добри во тоа. Според Google, има над 80.000 индексирани страници, но нашето сопствено истражување покажува дека реалната бројка е далеку над 300.000 страници. Значи, не треба да се грижите за недостатокот на содржина таму. Зависи и од тоа дали имате бесплатен или… прочитај повеќе
Посетете Doujins

За Doujins.com

Doujins.com е основана во 2016 година и доби огромен сообраќај откако започна. Во моментов, со + 4 милиони месечни посетители, ги рангира како 5000. најпосетувана веб-страница во светот. Doujins.com се фокусира само на една работа - doujinshi manga. И тие се добри во тоа. Според Google, има над 80.000 индексирани страници, но нашето сопствено истражување покажува дека реалната бројка е далеку над 300.000 страници. Така, не треба да се грижите за недостатокот на содржина таму. Тоа зависи и од тоа дали имате бесплатна или премиум сметка. Со бесплатна сметка, имате пристап до 16.117 галерии. Со премиум, постојат 30.339 галерии на располагање.

Дизајн и употребливост

Doujins.com има супер едноставен распоред на почетната страница. Има заглавие со лента за пребарување и главно мени, лизгачот на почетната страница што следи со три врски стандардно (случајно manga, аниме филм од нивната друга страница и објава на блог). Можете исто така да учествувате во анкета што е веднаш до лизгачот цело време. После тоа, можете да видите склопени делови, што ги сумира новите mangas по датум. На крајот на страницата, можете да кликнете „Вчитај повеќе месеци“ за да прикаже повеќе месеци во минатото.

Главното мени ги содржи овие врски:

 • Серии - сериите на doujins.com работат како категории на други сајтови. Можете да изберете од сериите како Dragon Ball, Pokemon, Naruto, и многу повеќе. Можете дури и да видите голем број галерии во секоја серија под сликичка.
 • Уметници - тука имате список на уметници на страницата. Има околу 1730 уметници, но барем неколку стотици од нив немаат галерии. За среќа, овие се на крајот, на страниците 35+.
 • Највисоко оценет - листа на највисоко оценети галерии. Не заборавајте да изберете точка во горниот десен агол.
 • Тагови - ознаките работат поинаку отколку на други сајтови. Главно имате стотици до илјадници ознаки, но тука се само 36 ознаки. Тоа е повеќе како категории.
 • Блог - дел со блог постови од неколку автори кои работат за doujins.com. Навистина ми беа интересни овие блог постови. Се разбира, тоа е речиси за сите hentai/аниме/manga, но има неколку написи за мислења за изместувања и слично. Ви препорачувам да го прелистате овој дел, дефинитивно ќе најдете нешто што ви е интересно.
 • филмови - ова е во основа врска до една од нивните други страници на кои се фокусираат hentai филмови/видеа
 • барања - ова е возбудлив дел што не го видов никаде на друго место. Корисниците (премиум) можат да изберат наслови што би сакале да ги преведат од оригиналниот јазик на англиски. Сите регистрирани членови можат да гласаат овде за кои наслови ќе бидат преведени. Слободните членови имаат 1 глас неделно, премиум членовите имаат 10 гласа неделно.
 • коментари - најновите коментари можете да ги видите овде. Ми се допаѓа што гледаш кој наслов е поврзан со коментарот, колку е стар и сликичка од насловот.
 • Hentai игри - ова е линк до Nutaku.net - познат hentai сајт за игри
 • Надградба на премиум - страница со споредбена табела за бесплатно наспроти премиум членство. Можете да најдете копче за купување на крајот.

Погледот на галеријата е едноставен, но не пропушта ништо. Можете да преминете на следната и претходната слика со стрелки на тастатурата, кликнување на слика или со стрелки над сликата. Има и копче за обележувачи, функција за приказ на слајдови и копче за менување големина. Можете дури и да коментирате поединечни слики во галерија. Коментарите се веднаш под сликата.

За малку ќе заборавив да спомнам чекор пред да отворам приказ на галерија. Кога ќе отворите некој наслов, имате мрежа од сликички од галеријата заедно со оцена, ознаки и копче за споделување (ова всушност ќе ја копира врската до вашата таблата со исечоци).

содржина

Има многу наслови за бесплатни корисници и уште повеќе за премиум членови (двојно повеќе). Сите наслови што ги отворив имаа добар квалитет и резолуција, нема срања овде. Повеќето од насловите имаат одредена цензура - бели ленти, црни ленти или заматување. Случајно избрав 5 наслови од најдобро оценетите на сите времиња, а 4 од 5 беа цензурирани. Но, како што реков претходно, квалитетот на содржината е одличен.

Мобилна верзија

Мобилната верзија е добро направена. Текстовите се доволно големи за лесно да се читаат, а малите слики се исто така големи. Додека го прелистувате албумот, можете да ги видите сите информации како на десктоп верзијата, за да не пропуштите ништо додека користите мобилен телефон. Можете да преминете на следните/претходни слики со кликнување на десната или левата страна на сликата, што е удобно на паметен телефон. Дефинитивно ќе имате одлично искуство со користење на Doujins.com на мобилен телефон.

Премиум верзија:

Оваа страница нуди премиум членство за своите корисници. Еве ја листата на предности што ги добивате со премиум членството:

 • 2 пати повеќе галерии
 • Најмалку 2 пати повеќе филмови
 • Резолуција за пренос на филмови од 1080p Full HD (во споредба со 480p за бесплатни корисници)
 • Ексклузивни преводи
 • Барања за превод
 • Неограничено преземање .zip дневно (бесплатните корисници имаат 10 преземања дневно)
 • Опција за преземање филмови

Завршни зборови

Doujins.com е одлична страница без реклами, што е без преседан на сајтови за возрасни. Имаат премиум верзија за вистинските вљубеници каде што можете да побарате преводи, што исто така е нешто невообичаено. Ми се допаѓа колку е едноставна нивната веб-страница, но ништо не недостасува. Мобилната верзија е одлична, а галеријата е добро направена и на десктоп и на мобилен. Дефинитивно треба да ја проверите оваа страница ако сте во doujinshi, manga, и hentai генерално.

Предности

 • Ексклузивни преводи
 • Чист дизајн
 • Над 16.000 наслови (над 30.000 со премиум сметка)
 • БЕЗ реклами

Недостатоци

 • Многу цензурирани содржини